DepilacjaKrem.pl

Wady i zalety lasera do depilacji

Depilacja jest jedną z podstawowych czynności kosmetycznych dla wielu kobiet. Usuwają sobie włosy spod pach, na nogach, w miejscach intymnych, zdarza się, że w innych miejscach również. Zabiegi takie potrafią zająć naprawdę dużo czasu, z tego powodu pojawiło się wiele metod depilacji, które pozwalają wydłużyć skuteczność zabiegów.

Nie tak dawno jedynym sposobem usuwania włosów były maszynki do golenia. Jest to jednak bardzo nieefektywna metoda. Stąd pojawiło się wiele alternatyw, między innymi wykorzystanie plastrów z gorącym woskiem (niezwykle bolesne), mieszanka cukrowa do przygotowania w domu, specjalne kremy do depilacji, które naprawdę mogę polecić. Wykorzystuje się nawet zaawansowaną technologię, tak oto powstała laserowa depilacja włosów.

Na czym polega laserowa depilacja?

Wbrew pozorom działanie lasera jest wyjątkowo proste. W trakcie zabiegu emitowana jest skupiona wiązka światła o określonej długości fali. Przenika ona przez skórę, ale zostaje absorbowana przez melaninę. Substancja ta znajduje się w strukturze włosów. Laser sprawia, że mieszki włosowe zaczynają się podgrzewać, aż dochodzi do ich wypalenia i w rezultacie do wypadnięcia włosa.

Zalety korzystania z lasera

Zabiegi przy użyciu lasera mają wiele plusów. Przede wszystkim są one iezwykle skuteczne, wypalanie mieszków włosowych sprawia, że nie odrastają one przez co najmniej kilka miesięcy. Choć może się wydawać inaczej, cała procedura jest całkowicie bezbolesna, odczujesz co najwyżej delikatne łaskotanie bądź swędzenie. W porównaniu na przykład z depilacją woskiem jest to duży progres. Laser nie wywołuje podrażnień ani żadnych skutków ubocznych. Zabiegi wykonuje się wyjątkowo szybko, można usuwać nawet kilkadziesiąt włosów na sekundę. Obecnie żadna inna metoda nie gwarantuje aż takich rezultatów.

Wady laserowej depilacji

Niestety, korzystanie z urządzeń laserowych w klinikach ma swoje wady. Przede wszystkim zabiegi są drogie, nawet kilkukrotnie droższe od innych metod. Ponadto należy je powtarzać, aby efekty były pełniejsze. Dla stuprocentowej skuteczności zaleca się serię trzech operacji, co jeszcze zwiększa koszt usługi. Co więcej, nie każda osoba nadaje się do depilacji laserowej. Jeśli masz ciemną karnację (co najmniej ciemnobrązową), to światło lasera kompletnie nie zadziała. Problemem może być również dostępność usługi w Polsce, salony kosmetyczne je oferujące znajdują się tylko w największych miastach.

Zabiegi laserem w domu

Laserowa depilacja stała się bardzo popularna wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Producenci postanowili to wykorzystać. Przez wiele lat próbowano zmniejszyć rozmiary urządzeń laserowych do tego stopnia, żeby można je było wykorzystywać w domowym zaciszu. W końcu firma Rio dała radę stworzyć przyrząd wykorzystujący moc lasera do użytku prywatnego.

Rio Laser Hair Remover pozwala na wykorzystanie wszystkich zalet lasera, wyeliminowuje jednocześnie dużą część wad tego rozwiązania. Przede wszystkim koszt urządzenia jest niższy niż seria zabiegów w salonie kosmetycznym. Przyrząd zakupujesz raz, a starcza Tobie i Twoim bliskim na długie lata. Wykonywanie zabiegów samemu jest banalnie proste, poradzisz sobie bez najmniejszego problemu.

Rio Laser Hair Remover nadaje się do depilacji każdego miejsca, urządzenie jest tak precyzyjne i delikatne, że śmiało możesz go używać nawet w miejscach intymnych. W zależności od wariantu usuwa od kilku do aż dwustu włosów na sekundę, żadne inny rodzaj domowej depilacji tak dobrze sobie nie radzi. Mogę śmiało polecić Rio Laser Hair Remover każdej osobie, która szuka skutecznej alternatywy dla standardowych metod depilacji.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji