DepilacjaKrem.pl

Na czym polega depilacja brazylijska?

Historia usuwania włosów jest bardzo bogata, najstarsze doniesienia dotyczące depilacji wśród kobiet pochodzą aż ze starożytnego Rzymu. W czasach średniowiecza przestano praktykować te czynności, by znowu wrócić do nich w renesansie. W dzisiejszych czasach depilacja należy do podstawowych czynności kosmetycznych wykonywanych przez kobiety.

Bardzo długo kobiety usuwały włosy wyłącznie na nogach i pod pachami, jednak w latach dziewięćdziesiątych powszechna stała się depilacja miejsc intymnych. Dzisiaj praktykuje ją zdecydowana większość kobiet, niektóre w mniejszym stopniu, inne w większym. Gdy dochodzi do pełnego usuwania włosów z miejsc intymnych, mamy do czynienia z tak zwaną depilacją brazylijską. W poniższym artykule postaram się ją przybliżyć.

Historia brazylijskiej depilacji

Zacznijmy od historii depilacji brazylijskiej. Trend ten zaczął kształtować się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Powiązany był z rozpowszechnieniem się coraz to bardziej skąpych bikini oraz całkowitą nowością, czyli stringami. Początkowo takie stroje zaczęły nosić mieszkanki Brazylii słynące z odwagi w pokazywaniu ciała. Aby można było nosić tak skąpe stroje kąpielowe, niezbędne było całkowite usunięcie owłosienia z okolic narządów płciowych. To właśnie pierwszym odważnym Brazylijkom zawdzięczamy nazwę brazylijskiej depilacji.

Zalety brazylijskiej depilacji

Stosowanie brazylijskiej depilacji niesie ze sobą wiele zalet. Przede wszystkim będziesz mogła na siebie założyć skąpe stroje kąpielowe, dzięki czemu dokładniej się opalisz. Badania wykazały, że kobiety, które wykonały pełna brazylijską depilację, czują się atrakcyjniejsze i pewniejsze siebie.

Również mężczyznom przypadł do gustu ten panujący wśród kobiet trend. Dzięki braku owłosienia łatwiej jest czerpać przyjemność ze stosunków, również ciekawsza staje się miłość oralna. Ponadto, brak owłosienia w miejscach intymnych pozwala na zachowanie lepszej higieny intymnej, zmniejsza się ryzyko rozmnażania się bakterii i grzybów.

Metody wykonywania depilacji brazylijskiej

Sposobów na wykonanie depilacji brazylijskiej jest mnóstwo. Nie wszystkie gwarantują jednakową skuteczność. Całkowicie odradzam wykorzystanie maszynki do golenia. Będziesz zmuszona do częstego powtarzania zabiegów, a włoski będą się wydawały grubsze i ciemniejsze, w dotyku będą bardziej szorstkie. Do tego dochodzi nieprzyjemne uczucie swędzenia związane z odrastającymi włoskami. Nie wspominam już nawet o tym, że możesz niechcący się zaciąć, a skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna.

Dużo kobiet decyduje się na usuwanie włosów przy pomocy gorącego wosku. Jest to świetna metoda, jeśli potrafisz zabieg dobrze przeprowadzić. W innych przypadkach możesz się dotkliwie poparzyć. Jeśli się nie wstydzisz, to tego rodzaju zabiegi lepiej wykonywać w salonie kosmetycznym, lepiej poświęcić tę kwestię profesjonalistkom. Alternatywą dla gorącego wosku jest pasta cukrowa, którą stosuje się na zimno, by może ona przypadnie Ci do gustu.

Najlepsze rezultaty oferuje laserowa depilacja. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, efekty są długotrwałe, przez około pół roku nie będziesz się martwić wyrastającymi włosami. Niestety, usługa taka dużo kosztuje, niewiele osób stać na tę przyjemność.

Kremy do depilacji brazylijskiej

Najlepszym sposobem na wykonywanie depilacji brazylijskiej jest skorzystanie z jednego z wielu środków do usuwania włosów. Zawierają one silne zasadowe substancje, które rozpuszczają białka znajdujące się w mieszkach włosowych i doprowadzają do wypadania włosów. Nie każdy środek jednak nadaje się do depilacji miejsc intymnych.

Kremy do depilacji brazylijskiej cechują się połączeniem łagodności wobec skóry ze stanowczym usuwaniem włosów. W taki sposób działa między innymi Dermology Hair Removal Cream. Jego formuła oparta została na bezpiecznych naturalnych składnikach, dzięki czemu nie musisz obawiać się podrażnień. Pojedynczy zabieg bez problemu wystarcza na dwa miesiące.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji