DepilacjaKrem.pl

Metody usuwania owłosienia

Panujące w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat trendy jednoznacznie wskazują, że wolimy kobiety, które regularnie pozbywają się owłosienia na ciele. Panie depilują pachy, nogi, coraz częściej obszary intymne, zdarza się, że twarz bądź ręce. Historia depilacji sięga czasów starożytnych, jednak nigdy nie była tak powszechna, jak w dwudziestym pierwszym wieku.

W poniższym artykule postanowiłem zebrać szereg najpopularniejszych metod depilacji. Choć jest ich dużo, każda różni się ceną, skutecznością i bólem wynikającym z zabiegów. Opiszę wady i zalety każdego rodzaju usuwania owłosienia, mam nadzieję, że łatwiej będzie Ci się zdecydować na konkretny środek.

Maszynka do golenia

Korzystanie z maszynek do golenia to najstarsza z obecnie praktykowanych form depilacji, wciąż jest też najczęściej wykorzystywana. Niestety, jedyną jej zaletą jest niska cena, maszynki kosztują niewiele, a zwyczajna jednorazówka może wystarczać na długo.

Największym mankamentem takiego usuwania włosów jest fakt, że włosy nie zostają zlikwidowane całkowicie, a jedynie skrócone równo z powierzchnią skóry. Oznacza to, że szybko zaczną odrastać. Dodatkowo będą się wydawać grubsze i ciemniejsze, chociaż to akurat złudzenie optyczne. Jeżeli depilacji dokonuje niewprawna ręka, można się boleśnie zaciąć.

Plastry z woskiem

Stosowanie gorącego wosku to druga najpopularniejsza forma depilacji. Na skórę przykleja się plaster pokryty podgrzaną warstwą wosku. Następnie należy czekać, aż ostygnie i gwałtownie oderwać. Jest to skuteczna, lecz bardzo bolesna forma depilacji, zabiegi wystarczą nawet na kilka tygodni. Co gorsza, jeśli nie jesteś doświadczona w tym rodzaju usuwania włosów, to możesz się poważnie oparzyć. Lepiej zaufać kosmetyczce i zabiegi wykonywać w domu. Koszt tego rodzaju depilacji nie jest wysoki, a efekty są zadawalające.

Pasta cukrowa

Pasta cukrowa to jeden z najświeższych wynalazków w dziedzinie usuwania włosów. W działaniu przypomina wosk, jest jednak znacznie mniej bolesna. Należy ją sobie własnoręcznie przyrządzić, z tego co się orientuję, w sklepach nie ma jeszcze gotowych mieszanek.

Receptura jest banalna, wystarczy wymieszać pół szklanki cukru, sok z połowy cytryny i szklankę wody. Podgrzewaj masę, aż uda Ci się uzyskać jednakową konsystencję. Masę nakładasz na miejsca, które chcesz wydepilować. Gdy całość zastygnie, zerwij ją zdecydowanym ruchem (z włosem, nie pod włos). Zabieg jest dosyć czasochłonny, jest za to skuteczny i wyjątkowo tani. Ból jest niewielki, nie ma ryzyka poparzeń.

Laserowa depilacja

Pora przejść do najskuteczniejszego sposobu usuwania owłosienia, mowa o zabiegach przy użycia lasera. Fale odpowiedniej długości docierają w głąb skóry, gdzie doprowadzają do podgrzania mieszków włosowych. Dochodzi do ich wypalenia, dzięki czemu włosy nie odrastają przez co najmniej pół roku. Całość jest całkowicie bezbolesna, nie ma ryzyka wystąpienia podrażnień czy innych skutków ubocznych. Zabiegi są niestety dosyć kosztowne, do tego nie każdy rodzaj cery i kolor włosków się do niego nadaje. Osoby mające ciemną karnację niestety nie mogą korzystać z laserowej depilacji, podobnie nie da się usunąć białych i siwych włosków.

Kremy do depilacji

Na koniec zostawiłem mojego osobistego faworyta, a mianowicie kremy do depilacji. Środki te są stosunkowo tanie, a przy tym niezwykle skuteczne i całkowicie bezbolesne. Zawarte w preparatach silne zasady doprowadzają do rozpuszczenia białek znajdujących się w mieszkach włosowych, co doprowadza do wypadania włosów.

Jeżeli szukasz konkretnego kremu do depilacji, to polecam wykorzystanie preparatów opartych wyłącznie na naturalnych składnikach, wtedy unikniesz podrażnień związanych ze stosowaniem silnych środków. Przykładem takiego kremu jest Dermology Hair Removal Cream, jego formuła pozwala likwidować włosy bezpiecznie. Zabiegi wystarczają nawet na dwa miesiące, a włoski nie wrastają!

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji