DepilacjaKrem.pl

Który krem do depilacji dla mężczyzn wybrać?

Pojęcie depilacji kojarzy się głównie z kobietami. To one usuwają sobie włosy z nóg, spod pach czy z okolic intymnych. Czasy jednak się zmieniają i coraz częściej to właśnie mężczyźni korzystają z zabiegów depilacyjnych. Czego wtedy używają? Zdecydowana większość korzysta z maszynek do golenia, jest to przyzwyczajenie związane z zabiegami pielęgnacyjnymi na twarzy. Jest to jednak najmniej skuteczna metoda depilacji, lepiej wybrać jakąś bardziej efektywną.

W których miejscach mężczyźni zazwyczaj pozbywają się owłosienia poza twarzą? Coraz częściej usuwają włosy spod pach i z okolic intymnych, ma to związek z higieną i wygodą w kontaktach damsko-męskich. Jeżeli pojawiają się u nich włosy na plecach, to je również depilują, gdyż owłosienie w tym miejscu wygląda po prostu nieestetycznie. Niektórzy pozbywają się włosów na klatce piersiowej i nogach. Jaką metodę depilacji wybrać? Nie polecam wosku, gdyż mężczyźni mają niższy próg bólu niż kobiety i może to być dla nich tortura. Wydaje mi się, że najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju kremy do depilacji.

Skuteczność kremów do depilacji

Kremy do depilacji to chemiczna forma usuwania włosów. Silne zasadowo związki dosłownie wypalają białka stanowiące strukturę włosa, co doprowadza do ich wypadania. Substancje zawarte w kremach wnikają w głębokie warstwy skóry, dzięki czemu opóźnia się proces odrastania włosów. Żeby uniknąć podrażnień, preparaty depilujące zawierają szereg składników łagodzących i nawilżających. Dzięki temu depilacja przy użyciu kremu jest całkowicie bezpieczna, nie powoduje żadnego bólu. Nie zalecam jednak zbyt częstych zabiegów, gdyż na dłuższą metę środki te mogą wywołać nieprzyjemne podrażnienia.

Większość kremów dostępnych na rynku przeznaczona jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Struktura włosa u obojga płci jest właściwie identyczna, stąd rozróżnianie produktów nie ma większego sensu. Kremy mają tę zaletę, że większość z nich można stosować w każdym miejscu, oczywiście jeśli nie wywołuje on podrażnień. Taki sposób depilacji jest przydatny również do usuwania włosów z ciężko dostępnych miejsc.

Na co uważać przy używaniu kremów do depilacji?

Kremy do depilacji to świetny sposób na usuwanie zbędnego owłosienia, jednak przy ich używaniu musisz uważać na parę czynników. Pamiętaj, że w trakcie zabiegu dochodzi do silnych reakcji chemicznych, nie są one odpowiednie dla każdego. Przede wszystkim przed pierwszym użyciem musisz wykonać test alergiczny. Procedura jest bardzo prosta, po prostu dzień przed pierwszą depilację nałóż niewielką porcję kremu na nadgarstek bądź ramię. Jeśli w ciągu doby nie pojawi się żadnego rodzaju zaczerwienienie czy wysypka, to możesz śmiało korzystać z preparatu.

Przestrzegaj zaleceń zamieszczonych w ulotkach, nie trzymaj kremu zbyt długo na skórze. Jeżeli masz uszkodzony naskórek bądź inne problemy skórne, nie korzystaj z preparatów depilacyjnych. Uważaj, żeby krem nie dostał się do oczu, uszu czy jamy ustnej, możesz doprowadzić do uszkodzeń wewnętrznych.

Krem do depilacji godny polecenia

Miałem do czynienia z wieloma kremami do depilacji, jednak mężczyznom polecam szczególnie Dermology Hair Removal Cream. Jego formuła zawiera wyłącznie naturalne składniki, dzięki czemu preparat nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Jest całkowicie bezbolesny, nie pozostawia zaczerwienień ani podrażnień. Działa błyskawicznie, usuwa włosy w parę minut. Po zabiegu skóra pozostaje gładka i dogłębnie nawilżona.

Preparatu można używać w każdym miejscu, nawet w strefie intymnej. Depilacja jest długotrwała, włosy nie będą odrastać nawet przez dwa miesiące, żaden inny preparat nie może pochwalić się takimi wynikami. Dermology Hair Removal Cream to po prostu tańsza alternatywa dla laserowych zabiegów usuwania włosów.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji