DepilacjaKrem.pl

Jak wybrać krem do depilacji twarzy?

Kobiety szczególnie dbają o swoją urodę, starają się wyglądać atrakcyjnie przez cały czas, to ważny czynnik decydujący o ich samoocenie. Wykonują wiele zabiegów mających na celu upiększanie, jednym z nich jest depilacja. Usuwanie zbędnych włosów stało się niezwykle popularne w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Kobiety depilują przede wszystkim nogi, pachy, coraz częściej okolice bikini.

Są jednak miejsca, w których kobiety szczególnie nie chcą mieć włosów, a czasem pojawiają się nadmiarze. Czasem jasne włoski pojawiają się na dole pleców, w nadmiarze na rękach, bądź na twarzy. Te są szczególnie uciążliwe, ponieważ każdy może je dostrzec. Metod depilowania twarzy jest wiele, nie wszystkie jednak się jednakowo do tego celu nadają. W poniższym artykule opiszę najlepszy moim zdaniem sposób, a mianowicie zastosowanie specjalnych kremów do depilacji. Wcześniej jednak omówię, dlaczego lepiej nie wykorzystywać innych sposobów.

Sposoby na depilację twarzy

Najbardziej podstawową metodą usuwania włosków na twarzy jest skorzystanie z maszynki do golenia. Nie polecam jednak tej metody żadnej kobiecie, ponieważ po jakimś czasie możecie dorobić się porządnych wąsów. Dlaczego? Maszynki do golenia nie wyrywają włosów, tylko je skracają. W związku z tym odrastające włoski będą optycznie grubsze i ciemniejsze, poza tym zabiegi będziesz musiała powtarzać bardzo często.

Wiele kobiet decyduje się na wykorzystanie plastrów z gorącym woskiem, jednak w ten sposób możesz sprawić sobie dużo bólu. Dodatkowym skutkiem ubocznym mogą być zaczerwienienia, a nie chcesz chyba wyglądać jak burak. Lepsze są mieszanki cukrowe do opracowania w domu, jednak nie są one bardzo skuteczne, część włosków może zostać ominięta. Najlepsze rezultaty oferują urządzenia laserowe, jednak zabiegi w salonach są bardzo drogie.

Jak działają kremy do depilacji?

Dlaczego polecam kremy do depilacji? Jest to stosunkowo niedroga forma usuwania włosów, gwarantuje wysoką skuteczność oraz niskie ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, jeśli zastosujesz środki ostrożności, wyeliminujesz je całkowicie.

Kremy do depilacji zawierają silne związki zasadowe, które docierają w głąb skóry i dosłownie rozpuszczają białka znajdujące się w mieszkach włosowych. W rezultacie dochodzi do wypadnięcia włosów. Zabiegi są całkowicie bezbolesne, do tego łatwo je wykonać.

Często w kremach do depilacji znajdują się substancje pozwalające na załagodzenie objawów, polecam szczególnie preparaty oparte na naturalnych składnikach, nie będzie wtedy ryzyka wystąpienia podrażnień czy zaczerwienień.

Nie postępuj pochopnie

Należy pamiętać, żeby ostrożnie obchodzić się z kremami do depilacji, w końcu w ich składzie znajdują się substancje, które mogą Ci zaszkodzić. Przed korzystaniem z konkretnego kremu polecam zastosowanie testu alergicznego. Po prostu dzień przed zabiegiem nałóż niewielką porcję kremu na miejsce, gdzie nie masz włosów. Jeśli w ciągu dwudziestu czterech godzin nie pojawi się wysypka ani inne objawy alergiczne, to znaczy, że śmiało możesz danego kremu używać. Nie korzystaj z preparatów do depilacji w miejscu, gdzie skóra jest uszkodzona. Nie chcesz uszkodzić skóry swojej twarzy.

Dobry i bezpieczny środek do depilacji twarzy

Skuteczny środek powinien cechować się świetnymi rezultatami w eliminacji włosów, powinien być przy tym bezpieczny dla skóry Twojej twarzy. Przykładem takiego kremu jest Dermology Hair Removal Cream. Jego formuła oparta jest na naturalnych składnikach, więc nie powinnaś obawiać się skutków ubocznych.

Krem świetnie radzi sobie z trudnymi do usunięcia włoskami. Rezultaty jego działania trwają wyjątkowo długo, bo nawet dwa miesiące. Jedynie laserowa depilacja może zagwarantować lepsze efekty. Jeżeli szukasz w miarę taniego i niezwykle skutecznego środka do depilacji, to krem Dermology Hair Removal Cream jest przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji