DepilacjaKrem.pl

Jak powinien działać krem do depilacji miejsc intymnych?

Dzisiejszy kanon urody wymaga od kobiet depilowania coraz większej ilości miejsc. Dawniej wystarczyło, żeby kobieta nie miała włosów pod pachami i na nogach, mniej więcej od lat dziewięćdziesiątych wymogiem stała się depilacja również miejsc intymnych. Nie jest to prosta czynność, nieostrożne zabiegi mogą doprowadzić do poważnych podrażnień, w końcu skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna.

W poniższym artykule chciałbym się zająć właśnie kwestią depilacji miejsc intymnych. Przedstawię różnorakie sposoby na usuwanie włosów z okolic bikini oraz szerzej zajmę się wykorzystaniem w tych miejscach kremów do depilacji. Czy tego rodzaju preparaty są dobrym pomysłem? Postaram się odpowiedzieć na to pytanie.

Czym można depilować miejsca intymne?

Sposobów na depilację jest mnóstwo. Najbardziej popularne jest usuwanie włosów przy pomocy maszynek do golenia. Nie uważam, żeby był to dobry pomysł. Odrastające włosy będą wydawać się ciemniejsze i grubsze, a to dlatego, że są tylko skracane, a nie całkowicie usuwane. Dodatkowo przy odrastaniu mogą one swędzieć, co jest szczególnie niemiłe w okolicach intymnych.

Drugą najbardziej znaną techniką depilacji jest wykorzystanie plastrów z gorącym woskiem. W ten sposób wyrwiesz całe włosy. Mógłbym polecić tę metodę, gdyby nie fakt, że jest ona bardzo bolesna, możesz doprowadzić do bolesnych podrażnień i stanów zapalnych. Coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa, jest to niestety zabieg bardzo kosztowny, ciężko również w Polsce znaleźć kliniki zajmujące się tego rodzaju usługami. Dlatego właśnie polecam wykorzystanie preparatów do depilacji.

Działanie kremów do depilacji

Działanie kremów depilacyjnych opiera się na silnych reakcjach chemicznych. W preparatach znajdują się substancje silnie zasadowe, które doprowadzają do rozpuszczenia wiązań białkowych we włosach, co doprowadza do ich wypadania. Aby proces był bezpieczniejszy, wiele środków zawiera szereg substancji łagodzących, aby zmniejszyć ryzyko podrażnień oraz dbać o skórę.

Korzystanie z kremów do depilacji jest całkowicie bezbolesne, o ile dostosujesz się do środków ostrożności, o których piszę niżej. Przed zakupem preparatu upewnij się, że możesz go wykorzystać do depilacji miejsc intymnych, wtedy będziesz mieć pewność, ze zawarte w nim składniki są bezpieczne nawet w najbardziej wrażliwych miejscach.

Środki ostrożności przy używaniu kremów

Zanim pierwszy raz skorzystasz z danego preparatu, musisz koniecznie przeprowadzić próbę alergiczną, w końcu nie chcesz chyba dostać nieoczekiwanej wysypki w miejscach intymnych. Zabieg jest banalny, wystarczy dzień przed depilacją nałożyć niewielką porcję kremu na miejsce, na którym nie ma włosów, polecam do tego celu nadgarstek, gdyż na nim łatwo zaobserwować efekty. Jeżeli po upływie doby nie zauważysz żadnych reakcji alergicznych, to znaczy, że środek jest całkowicie dla Ciebie bezpieczny. Pamiętaj, żeby nie korzystać z preparatów do depilacji w przypadku uszkodzeń naskórka bądź chorób skórnych.

Przykład skutecznego preparatu do depilacji miejsc intymnych

Środek do depilacji miejsc intymnych powinien być łagodny dla skóry, ale skuteczny przeciwko włosom. Idealnie łączy te cechy krem Dermology Hair Removal Cream. Jego formuła zawiera delikatne naturalne składniki, które bez problemu likwidują wszelkie owłosienie. Nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Pojedynczy zabieg wystarcza nawet na dwa miesiące.

Korzystanie z Dermology Hair Removal Cream jest banalnie proste. Wystarczy krem nałożyć na obszar miejsc intymnych, odczekać około dziesięciu minut i zetrzeć ręcznikiem razem z wypadającymi włosami. Następnie przemyj obszar depilacji ciepłą wodą. Możesz teraz cieszyć się gładką i dogłębnie nawilżoną skórą!

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji