DepilacjaKrem.pl

Depilacja laserowa – czy warto ją stosować?

Jeszcze niedawno panowało przekonanie, że w dziedzinie depilacji nie da się już wymyślić nic oryginalnego. Wtedy pojawił się projekt wykorzystania najnowszych zdobyczy technologicznych w dziedzinie usuwania włosów. W ten sposób powstały pierwsze laserowe depilatory. Ich skuteczność okazała się niesamowita, szybko zdobyły olbrzymią popularność w krajach wysokorozwiniętych.

Inne metody depilacji nie oferują aż tak dobrych rezultatów. Mimo to kobiety ciągle stosunkowo rzadko stosują laserową depilację, wolą wybierać zabiegi przy użyciu plastrów z gorącym woskiem, kremów do depilacji albo, co gorsza, maszynek do golenia. W poniższym artykule przedstawię zasadę działania depilacji laserowej, jej największe wady i zalety, przedstawię również innowacyjny produkt do użytku domowego.

Na czym polega laserowa depilacja?

Choć może się to wydawać skomplikowane, zasada działania lasera do usuwania włosów jest banalnie prosta. Urządzenie emituje skupioną wiązkę światła, która przenika przez skórę, ale jest absorbowana przez melaninę. Substancja ta występuje w mieszkach włosowych. Dochodzi do gwałtownego podgrzania i w rezultacie do wypalenia mieszków włosowych. Zabiegi przeprowadza się kilkukrotnie dla pełniejszego efektu.

Zalety stosowania laserowej depilacji

Największym plusem stosowania laserowej depilacji są oczywiście jej rezultaty. Seria zabiegów pozwala na pozbycie się włosów na dłużej, niż w przypadku jakiejkolwiek innej metody. Szacuje się, że średnio przez sześć miesięcy włosy w ogóle nie będą odrastać. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, poczujesz co najwyżej delikatne ukłucia. Dzięki wykorzystaniu lasera możesz usuwać nawet do kilkudziesięciu włosów na sekundę, tempo usuwania włosów jest niesamowite. Laser nie powoduje żadnych skutków ubocznych typu podrażnienia czy zaczerwienienia.

Wady depilacji laserowej

Niestety, usuwanie włosów przy pomocy wiązki światła niesie ze sobą również pewne minusy. Przede wszystkim odstraszyć może wysoka cena zabiegu. W Polsce wynosi ona kilkaset złotych, zależy od partii ciała, którą mamy zamiar depilować. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że zabiegi należy powtarzać, suma ta może okazać się zbyt wysoka. Dostępność salonów kosmetycznych oferujących tego rodzaju usługi jest niestety w Polsce niewielka, znajdziesz je tylko w większych miastach, gdzie zapisy potrafią trwać tygodniami.

Poza dostępnością i ceną lasera mamy do czynienia również z innymi problemem. Jeśli jesteś osobą z ciemną skórą (co najmniej ciemnobrązową), to może okazać się, że zabiegu laserowej depilacji nie będzie dało się przeprowadzić. Ponadto w ten sposób nie da się usuwać włosów białych i siwych.

Laser do użycia w domu

Zwiększająca się popularność laserów depilujących sprawiła, że producenci postanowili spróbować zmniejszyć rozmiary urządzenia i przystosować je do użytku domowego. Bardzo długo nic z tego nie wychodziło, mniejsze przyrządy nie oferowały odpowiedniej mocy. Sytuacja zmieniła się całkiem niedawno, niezwykle skuteczne urządzenie wprowadziła na rynek firma Rio.

Rio Laser Hair Remover niczym się nie różni od odpowiednika dostępnego w salonach kosmetycznych, producentom udało się wyeliminować jednak największe wady większych urządzeń. Przede wszystkim przyrząd do użytku domowego jest tańszy w eksploatacji, wystarczy raz zainwestować, a możesz go używać przez długie lata. Dzięki temu dość wysoka cena Rio Laser Hair Remover szybko się zwróci.

Sposób działania urządzenia jest identyczny do tego w salonach, podobnie rezultaty. Włosy są usuwane bardzo szybko, nie odrastają przez mniej więcej pół roku. Zabiegi są bezbolesne, nie powstają żadne podrażnienia. Wszystko to sprawia, że Rio Laser Hair Remover jest najlepszym urządzeniem depilującym dostępnym obecnie na rynku.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji