DepilacjaKrem.pl

Czy usuwanie włosów kremem jest skuteczne?

Depilacja jest jedną z najczęściej wykonywanych czynności kosmetycznych wśród kobiet, w ciągu ostatnich lat stała się także popularna w gronie mężczyzn. Zabiegi usuwania włosów potrafią być uciążliwe, trwają długo, nie zawsze oferują wystarczające efekty. Nic dziwnego, że na przełomie ostatnich dziesięcioleci wymyślono mnóstwo metod depilacji.

Czym się między sobą różnią? Moim zdaniem najważniejsze są trzy czynniki: cena, skuteczność oraz poziom bólu. Co do ostatniego czynnika, często się niestety zdarza, że depilacja może być bolesna. W poniższym artykule chciałbym opisać najlepszy sposób na usuwanie zbędnych włosów, a mianowicie specjalne kremy do depilacji. Wcześniej jednak omówię krótko inne metody usuwania włosków.

Porównanie sposobów depilacji

Najgorszym sposobem usuwania włosów jest wykorzystanie zwyczajnej maszynki do golenia. Dziwne jest to, że nadal jest to najpopularniejszy sposób depilacji, być może dlatego, że duża część kobiet nie zna alternatywy. Jedyne, co mogę o maszynkach powiedzieć dobrego, to fakt, że są tanie. Tu się zalety kończą. Po użyciu maszynki włosy stają się optycznie grubsze i ciemniejsze. Do tego zabiegi należy często powtarzać, ponieważ włoski są jedynie skrócone, nie pozbywasz ich się całkowicie.

Kolejną często wykorzystywaną metodą są plastry z gorącym woskiem. Są dosyć łatwe do użycia, Podgrzane plastry naklejasz na obszar, który chcesz wydepilować, czekasz aż ostygną, a następnie energicznym ruchem zrywasz. Włosy są wyrywane w całości, niestety oczekuj dużego bólu. Podobnie jak wosk działa pasta cukrowa, którą możesz wykonać samodzielnie w domu, nie oferuje ona jednak tak dobrych efektów. Jeśli Cię stać, to możesz skorzystać z zabiegów laserowej depilacji, są one oferowane w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Działanie kremów do depilacji

Kremy do depilacji łączą w sobie trzy zalety: są stosunkowo tanie, oferują świetne rezultaty oraz ich stosowanie jest bezbolesne. Sposób ich działania jest banalnie prosty. Zawarte w kremach składniki są silnymi zasadami. Preparat po nałożeniu wchłania się głęboko w skórę, gdzie doprowadza do rozpuszczenia wiązań białkowych w mieszkach włosowych. Doprowadza to do wypadania włosów.

Zabiegi są zazwyczaj łatwe w wykonaniu, większość środków stosuje się w podobny sposób. Po prostu nakładasz równomiernie warstwę kremu na miejsce, które chcesz wydepilować. Musisz odczekać kilka do kilkunastu minut (dokładne informacje znajdziesz na opakowaniu). Następnie wycierasz preparat przy pomocy ręcznika, włosy powinny odejść razem z nim. Po zabiegu umyj depilowane miejsce ciepłą wodą.

Sprawdź, czy nie masz alergii

Składniki zawarte w kremach do depilacji są zazwyczaj bardzo silne, przed pierwszym usuwaniem włosów warto się upewnić, czy nie spowodują w Twoim przypadku skutków ubocznych. Dzień albo dwa przed pierwszym zabiegiem nałóż na skórę troszkę kremu. Polecam do tego celu nadgarstki, będziesz mogła na bieżąco obserwować efekty. Jeśli nie wystąpią żadne problemy, to znak, że dany środek jest dla Cebie bezpieczny.

Jeszcze garść dodatkowych rad. W trakcie zabiegów nie trzymaj kremu zbyt długo na skórze, gdyż może dojść do podrażnień. Dokładnie stosuj się do zaleceń z ulotki. Nie używaj preparatu na skórze podrażnionej lub w rejonie chorób skórnych.

Który preparat do depilacji wybrać?

Na rynku znajdują się dziesiątki preparatów służących do depilacji. Jeżeli szukasz środka, który jest bezpieczny, a przy tym niezwykle skuteczny, to polecam szczerze krem Dermology Hair Removal Cream. Jego formuła zawiera wyłącznie naturalne składniki, ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków ubocznych jest właściwie zerowe.

Krem Dermology Hair Removal Cream zawiera wiele substancji, których zadaniem jest łagodzenie podrażnień i dogłębne nawilżenie skóry. Dzięki temu po depilacji będzie ona gładka i czysta, bez najmniejszych nawet zaczerwienień. Efekty działania preparatu są zaskakujące, włoski zaczynają odrastać dopiero po upływie dwóch miesięcy, są jednak wtedy cieńsze i jaśniejsze.

Powrót do rankingu«

Podsumowanie

Miejsce Produkt Cena Opis
produktu
Strona Nasza Ocena
1. Dermology Hair Removal Cream 183,83 zł krem VitaLab.pl 5/5
2. Revitol Hair Removal Cream 159,55 zł krem NuviaLab.pl 4/5
3. Nisim Kalo Post Epilating Lotion $39.00 krem Nisimi.com 3/5
4. Veet Normal Skin In-Shower Hair Removal Cream Lotus Milk & Jasmine Fragrance $14.45 krem Veet.co.uk 3/5
5. R.E.M. Spring Hair-Nix The New Facial Hair Growth Inhibitor $39.99 krem REMSpring.com 2/5

Artykuły na temat: środków do depilacji